Безболезнено и доказано безопасно лечение на инконтиненция.
Въпреки че инконтиненцията е познат от 1500 г. пр. Хр. медицински проблем, през голяма част от човешката история, тя е била тема табу. В западната култура за нея започва да се говори през 80-те години на миналия век, като за основно средство подобряващо комфорта са обявени еднократните пелени за възрастни. Инконтиненцията представлява неконтролируемо изтичане на урина, наблюдавано при възрастни хора. Засегнати от различните видове са както мъжете, така и жените, като представителите на нежния пол са по-големият процент. Съществуват над 10 вида инконтиненция, наблюдавани при двата пола.
Последните статистически данни показват, че всяка 3 жена в активна възраст страда от форма на инконтиненция. Особено, в случай че е имала вагинално раждане. Заболяването се проявява не само при възрастни жени в менопауза, но и при дами с регулярен цикъл, навършили 30 години. Разтягането и загубата на еластичност, в комбинация с увреждане на съединителната тъкан на тазовото дъно, са причини за различните степени на инконтиненция. Освен чрез упражненията на Кегел и хирургични интервенции, някои форми успешно се лекуват с лазерни терапии. Те са и едни от често срещаните при дамите, а именно:
- Стрес-инконтиненция в слаба до умерена форма (SUI). Представлява неконтролируемо изтичане на урина, проявяващо се при кашлица, кихане или физическо усилие (при напрягане на коремния мускул).
- Инконтиненция при декстрозна нестабилност или свръхвъзбудим пикочен мехур. При нея жените имат неудържим позив за уриниране, появяващ се поради увреждане на мускулните влакна или нервите инервиращи детрузорния мускул, който осъществява изхвърлянето на урината от пикочния мехур.
- Смесена уринарна инконтиненция (MUI) – комбинация от горните два вида.
Какви са предимствата на лазерното лечение с Er:Yag лазер от Fotona, спрямо консервативните методи?
Едни от първите форми за лечение са упражненията на Кегел и електромагнитната стимулация на мускулите на тазовото дъно. За съжаление и двете форми не дават достатъчно положителни резултати. С развитието на медицината, за лечение на гореописаните видове инконтиненция започват да се прилагат хирургични интервенции като стандартна вагинална пластика с повдигане на уретрата и т.нар. слингови операции (поставяне на специални ленти или платна). Последните от своя страна се делят на 2 типа: TOT(транс-обтураторни) и TVT (транс-вагинални ленти).
От началото на новия век, постепенно лазерните технологии навлизат в гинекологичното лечение. Към момента съществуват няколко вида лазерни технологии, предлагащи лечение на инконтиненция. Всички те се различават от използвания от МЦ „Проф. Корновски“ Er:Yag лазер от Fotona, с факта че той не наранява и не прогаря лигавицата, а контролирано повишава температурата в съединителната тъкан на влагалището. Без да загрява в дълбочина, опасна за останалите органи. По този начин, с 3 кратки и безболезнени процедури, слабата до умерена стрес-инконтиненция, както и смесената, е излекувана за период от 18-24 месеца. Да, след него следва веднъж годишно да се извършва по една поддържаща процедура, но рискът от странични ефекти като сраствания или инфекции при поставяне на TOT и TVT е напълно избегнат. Процедурите с Er:Yag лазер от Fotona са доказано ефективни, не изискват болничен престой и продължителността на всяка от тях е не по-дълга от 30 минути.
Цените на процедурите извършвани с Fotona, ще откриете на следния линк: https://yavorkornovski.bg/tseni/tseni-za-estetitchna-ginekologiya/